Silniki ze zintegrowanymi falownikami. Opis konstrukcji
Falowniki zintegrowane z silnikiem znajdują zastosowanie w różnego rodzaju aplikacjach. Ich uniwersalne zastosowanie pozwala na korzystanie z tego typu silników m.in. w celu napędzania wentylatorów, pomp oraz przenośników taśmowych. Silniki zintegrowane z falownikami cechuje wykonane z doskonałej jakości komponentów, dzięki czemu gwarantują one długotrwałą i bezawaryjną pracę. Wyjaśniamy, jak zbudowane są silniki zintegrowane z falownikami.
Silnik ze zintegrowanymi falownikami - co warto o nim wiedzieć?
Silnik jest podstawowym elementem napędu. Falownik to jeden z elementów automatyki, który pozwala na regulację prędkości obrotowej silnika. Nowoczesne falowniki cechuje skomplikowana budowa, co ma związek z postępem technologicznym i koniecznością dostosowania elementów automatyki do pracy w coraz bardziej rozbudowanych systemach. Sterowane są one wektorowo i służą zarówno w celu zapewnienia stałego momentu obrotowego silnika, jak i w celu zwiększenia częstotliwości pracy napędu.
W jaki sposób zbudowany jest silnik zintegrowany z falownikami?
Silniki zintegrowane z falownikami zbudowane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu cechują się długotrwałą i bezawaryjną pracą. Ich kontrola odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania. Ważną częścią falownika jest wysokiej jakości układ zabezpieczający, chroniące m.in. przed uszkodzeniami systemu, które mogą być spowodowane przez przepięcie prądu. Silniki zintegrowane z falownikami mogą być zasilane jednofazowo lub trójfazowo w zależności od rodzaju napędu. Ich budowa uwzględnia:
- pokrywę z gniazdami serwisowymi,
- pudełko z elektroniką,
- inwerter,
- wentylator silnika,
- silnik indukcyjny.
Naszym klientom oferujemy najwyższej jakości napędy maszyn m.in. motoreduktory i silniki Motovario, które mogą być sterowane bezpośrednio z urządzenia lub zdalnie. Zapewniamy niezbędne wsparcie na etapie wyboru napędów przemysłowych.